... skauting pro život


Oddíl a členové

 

Všechno to začalo před 3 lety, když jsem se stal vůdcem Jedenáctky. S Klokym jsme z kluků chtěli něco pořádného udělat a nasadili jsme hned nová pravidla ke zlepšení a zdokonalení chodu oddílu. Asi o 2 měsíce později jsme požádali jsme členy, aby si vybrali hlubší zaměření oddílu. Protože mladí kluci se obvykle zajímají o všeljaké činnosti, padalo mnoho návrhů. Nakonec jsme se téměř jednomyslně rozhodli zabývat vojenstvím, kontkrétně speciálním jednotkám. S Klokym jsme po několika vteřinách přemýšlení návrh odsouhlasili a přijali. Chlapce myšlenka tak rychle chytla, že se v klubovně za nedlouho začaly objevovat texty, knihy a obrázky o speciálních jednotkách. Trochu více jsme poznávali speciální jednotky: GSG 9, GROM, SEALS, SAS, DELTA FORCE nebo SPECNAS a snili jak budeme dobří. Hned jsme rozpoznali, že "armáda" byl krok správným směrem...

...náš první úkol byl vytvořit vlastní speciální jednotku, navrhnout moto, logo a zamyslet se nad obsahem a způsobem, jakým jednotku začlenit do běžného skautského dění. Výsledek?...

Wolfs Of Shadow Army (WOSA)

...později byly logo i heslo přijaty jako oddílové oficiální symboly. Logo se stalo součástí kroje a název názvem oddílu...

Kdo nechce, hledá důvod.
Kdo chce, hledá způsob.

...během 1. roku jsme byli WOSOU natolik ochromeni, že jsme nemluvili téměř o ničem jiném. Kluci se začali rychle zdokonalovat skoro ve všech důležitých činnostech jako maskování, pohybu v lese, přepadech, adaptace, orientace.., ale pořád tomu něco chybělo. V posledích letech jsme se zaměřili hlavně na týmovou spolupráci. Vždyť i ta nejmenší jednotka ví, že síla není v jednotlivcích, ale v týmu. Tohle neplatí jen u vojáků, ale kdekoliv v reálném životě dospělých... 

Historie

Více o historii...

 

Členové oddílu